Eğlence Otobüsü, ilki 2016 yazında uygulanmış olan ve gençlerle, kendini genç hissedenlere Avrupa’yı keşfetme fırsatını en uygun, en verimli yolla sunmayı hedefleyen sosyal bir projedir.

Sosyal çalışmalar ve Avrupa’ya seyahat alanlarında epeyce deneyimli; eğlenmeyi, insanı ve doğayı seven bir ekip tarafından tasarlanmış Eğlence Otobüsü, sosyal ihtiyaçlardan yola çıkılarak planlanmıştır. Yeni insanlar tanıma, farklı kültürleri deneyimleme, yeni lezzetler tatma, yeni bir dil öğrenme, kendini geliştirme; bizler ne kadar farkına varmasak da bizi biz yapan; geliştiren, güçlendiren nihayetinde kendimizi gerçekleştirme ihtiyacımıza hizmet eden sosyal ihtiyaçlardır.

Bu sosyal ihtiyaçlarımızı karşılamanın en güzel yolu nedir peki? Daha çok okumak mıdır; daha çok gezmek mi? Bizim bu soruya bambaşka bir cevabımız var. Daha çok yaşamak; daha sosyal, daha dolu, daha mutlu. İşte biz bu cevaptan başladık Eğlence Otobüsü’nü kurgulamaya. Öyle bir proje olsun ki dedik, katılımcılar çokça eğlensin, bolca gezsin; fazlaca öğrensin ve hep dolu dolu geçirsin zamanını, her anından keyif alarak…

Eğlence Otobüsü 2018 yazında katılımcılarını, iki farklı programda konuk etmeye hazırlanıyor. Eğlence Otobüsü 5: Büyük Avrupa ve Balkanlar (19 gün) ile Eğlence Otobüsü 6: Bayram (9 gün; ismini Kurban bayramından alan 9 günlük bu programımızın tamamı resmi tatile denk geliyor). Katılmak isteyenlerin sitemiz üzerinden başvuracağı Eğlence Otobüsü’ne katılım bedeli de programa göre değişiyor.

Avrupa’yı keşfetmek için doğru zamanı bekliyorsanız, zamanınızı boşa geçirmeyin, Eğlence Otobüsü’ne katılın. Unutma, aramızda sana da yer var 😉