Belçika’nın Flemenk bölgesinde yer alan Gent, en az Brugge kadar güzel olan caddeleriyle, sanki bir ortaçağ kasabasında yürüyormuş hissiyatı uyandırıyor. Bölgede konuşulan dil Flemenkçe. Kanallarıyla ve köprüleriyle burada oldukça güzel fotoğraflar çekeceğiniz garanti ; ) Şehir içerisinde bir üniversite barındırdığı için gecesi ve gündüzü oldukça hareketli.

Peki, Gent’ de nereleri gezmek-görmek lazım?
St. Michael köprüsü nehrin iki yakasını bir araya getiriyor. Korenmarkt diye adlandırılan şehir merkezini gezmek ve buradan hediyelik almadan gitmemek her gezginin ödevi sayılır : ) Şehir üç kulesi ile ünlü ve bunlardan ilki St. Bavo Katedrali’nde bulunuyor. İkinci kule ise çan kulesi. St. Nicholas Kilisesi’ni de ziyaret ederek üçüncü kuleyi de görebilirsiniz. Grafitti’ye merakınız varsa Werregarestraat’a giderek güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ayrıca Belçika çikolatası yemek için birbirinden lezzetli görünen dükkanlara da muhakkak uğrayın.
Sadece sokaklarında dolaşmanın bile insanı mutlu etmeye yeteceği bir şehir Gent. Ara sokaklara girip, şehrin yerel yaşamını gözlemleyebilir, kendinizi bir Gent’li gibi düşünebilirsiniz : )